Aktualności
INFORMACJA
W załączeniu-link poniżej-informacje w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko Dyrektora Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej
IV Logopedyczny Przegląd Wierszy „Łamiemy języki mówiąc wierszyki”

Przedszkole w Rzeczycy wraz z Powiatową Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Białej podlaskiej już po raz czwarty zaprosiło dzieci w wieku 5-6 lat z placówek oświatowo-wychowawczych z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski oraz gminy Drelów do udziału w „Logopedycznym Przeglądzie Wierszy” pod hasłem „Łamiemy języki mówiąc wierszyki”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 31 maja, gdy komisja konkursowa obejrzała dziecięce występy nadesłane w formie nagrań. Niebawem film z wydarzenia.
Laureaci nagród:
Puchar Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka, gra logopedyczna
Bartłomiej Jaszczuk – oddział przedszkolny w Żerocinie
Puchar Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofa Adamowicza
Szymon Babicki – oddział przedszkolny ZPO Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim
Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego Wiesława Kozaczuka
Alicja Karpiuk
Puchar Dyrektora Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej Małgorzaty Świderskiej-Poniatowskiej, nagrody rzeczowe (pluszowe zabawki)
Aleksandra Kuczynska i Łukasz Raciborski – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Międzyrzecu Podlaskim
Puchar Dyrektora Przedszkola w Rzeczycy Anety Pawłowskiej, zabawka logopedyczna
Iga Sójka – Przedszkole w Rzeczycy
Gry logopedyczne:
Julian Domański – oddział przedszkolny ZPO Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim
Klaudia Mikołajczuk – oddział przedszkolny w Tuliłowie
Bartosz Wielogórski – oddział przedszkolny w PSP w Tłuśćcu
Ada Chalimoniuk – oddział przedszkolny w Tuliłowie
W ramach działań Poradni realizujemy ciekawe projekty.-dalszy ciąg w linku poniżej
Rzecznik Praw Dziecka razem z ekspertami z Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 zorganizował edycję specjalnych internetowych szkoleń zatytułowanych „Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie”. Skierowane są one do rodziców, opiekunów i nauczycieli, aby pomóc wytłumaczyć dzieciom i młodzieży obecną sytuację – pomóc razem przez to przejść w sposób odpowiedzialny i szczery.
Wszystkich nauczycieli i specjalistów szkolnych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w szkoleniach z zakresu przygotowania swoich podopiecznych do tematyki związanej ze stanem wojny i sytuacji zagrożenia za naszą granicą wschodnią zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego:
TELEFON SOS
Uruchomiono specjalny telefon SOS zarówno dla potrzeb polskich i ukraińskich dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców i opiekunów.


Nowość-ćwiczenia
Zapraszamy do zapoznania się z ćwiczeniami do wykorzystania w trakcie zajęć integracyjnych w przedszkolu i szkole-wejdź w wyszukiwarkę na stronie www poradni(lupka)-wpisz: Zabawy integrujące- tu pod linkiem: Zabawy integrujące-propozycje ćwiczeń
INFORMACJA
W zakładce Do pobrania znajdują się wnioski o wydanie orzeczenia w językach: ukraińskim, rosyjskim, polskim.
POMOC UKRAINA!!!
Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białej Podlaskiej wraz z Filiami przyłącza się do Zbiórki środków opatrunkowych, które przesłane będą bezpośrednio do potrzebujących. W tej chwili są miejsca, gdzie ranni nie mogą być odpowiednio opatrzeni, z powodu braku środków.
Zbiórkę można wesprzeć poprzez wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej Polska Akcja Humanitarna – organizacja humanitarna, non-profit – pomoc potrzebującym, ofiarom konfliktów zbrojnych i katastrof naturalnych (pah.org.pl)
Zachęcamy do czynnego włączenia się w zbiórkę.

Osoby poszukujące pomocy w związku z obecną sytuacją w Ukrainie mogą korzystać z pomocy specjalistów naszej Poradni poprzez kontakt telefoniczny
833433123
737298123
833782237
833752344
lub mailowo powiatowa-poradniabp.pl
GODZINY PRZYJMOWANIA INTERESANTÓW PRZEZ DYREKTORA POWIATOWEJ PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ
– wtorek w godzinach: 11.00 – 13.30
INFORMACJA
Logopedzi Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Białej Podlaskiej przystąpili do projektu, którego celem jest zebranie wstępnych danych umożliwiających kontynuację prac nad polską wersją kwestionariusza do pomiaru kompetencji pragmatycznej LUI-Polski (Polska). W ramach oferowanej współpracy logopedzi będą uczestniczyli w bezpłatnym szkoleniu on-line, w ramach którego zapoznają się z kwestionariuszem, przeznaczonym dla dzieci w wieku od 18 do 47 miesiąca życia.
Liczymy na owocną współpracę z rodzicami oraz pracownikami UJ w Krakowie.
W ramach realizowanego III Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025.
Nowoczesne wsparcie działań poradni psychologiczno- pedagogicznych uczestniczymy w projekcie rozwojowym „Klimat szkoły. Tworzymy go razem!”. Projekt ma na celu budowanie nowoczesnego systemu wsparcia dla dzieci, młodzieży i ich rodziców.
PPPP w Białej Podlaskiej wraz filiami uczestniczy w szkoleniach oraz otrzymuje pakiety materiałów. W dniu 25 stycznia 2022r. zrealizowane zostało szkolenie on-line: Wczesne symptomy spektrum autyzmu u dzieci – co powinni wiedzieć rodzice i opiekunowie? Gościem webinaru była: Aleksandra Madejowska – psycholog, certyfikowany analityk zachowania (BCBA), licencjonowana terapeutka behawioralna PLTB. Spotkanie poprowadziła: Małgorzata Nowicka – prezes Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej. Webinar poruszył tematykę wczesnych objawów, które mogą wskazywać na ryzyko spektrum autyzmu u dziecka. Omówione zostały najczęstsze obawy rodzicielskie związane z rozwojem dziecka jeszcze przed ukończeniem pierwszego roku życia, czynniki ryzyka i charakterystyka symptomów, które wskazują na ryzyko późniejszej diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu.
ZESPÓŁ SAMOKSZTAŁCENIOWY DLA LOGOPEDÓW
24.01.22r. w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej odbył się zespół samokształceniowy dla logopedów z Powiatu bialskiego: „Zaburzenia przetwarzania słuchowego. Trening wyższych funkcji słuchowych metodą Neuroflow w poprawie wyników w nauce, szczególnie w zakresie czytania, pisania, uczenia się drogą słuchową”. Spotkanie przeprowadzono na interaktywnej platformie wabbit. Dziękujemy za obecność i liczymy na dalszą miłą współpracę.
Laureaci VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym
16 grudnia w Starostwie Powiatowym odbył się III etap VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. W finale olimpiady udział wzięli uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatów: bialskiego, lubartowskiego, łukowskiego, parczewskiego, ryckiego i włodawskiego. Wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
ZAJĘCIA GRUPOWE DLA DZIECI

W Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Białej Podlaskiej wraz z Filiami rozpoczął się cykl zajęć grupowych dla dzieci. Więcej w linku poniżej-Pobierz
Kolejna edycja zajęć już w przyszłym roku kalendarzowym. Wszystkich chętnych ZAPRASZAMY
INFORMACJA !!!
Rekomendacje dotyczące możliwości przyjęcia przypominającej dawki szczepionki
Dla wszystkich zainteresowanych ciekawy artykuł pt.: Rodzina miejscem odkrywania wartości
ZESPÓŁ SAMOKSZTAŁCENIOWY PSYCHOLOGÓW I PEDAGOGÓW SZKOLNYCH ORAZ GRUPA WSPARCIA
W ramach realizowania zadań profilaktycznych oraz wspierających wychowawczą i edukacyjną funkcję przedszkola, szkoły i placówki, a także wspierania nauczycieli w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych i wychowawczych w dniu 20.01. 2022 zostały przeprowadzone w formie zdalnej, na interaktywnej platformie Wabbit Zespół Samokształceniowy oraz Grupa Wsparcia Pedagogów i Psychologów Szkolnych z Powiatu Bialskiego– więcej w linku poniżej.
Grupa Samokształceniowa dla psychologów i Pedagogów Szkół Powiatu Bialskiego
W tym roku szkolnym pierwsza Grupa Samokształceniowa dla Psychologów i Pedagogów Szkolnych Powiatu Bialskiego odbyła się w nietypowej formie. 10 i 11 grudnia 2021 r. -Więcej w linku poniżej.
Psychologiczna terapia grupowa w grudniu
Ulepimy dziś bałwana, albo zrobimy coś innego zimowo-świątecznego …Tak oto pracowaliśmy w grudniu.-Więcej w linku poniżej.

UWAGA
Zachęcamy do udziału w zajęciach grupowych dla dzieci 6/7-letnich „SŁUCHAM, BAWIĘ SIĘ ROZWIJAM”-usprawniających percepcję słuchową . Zajęcia organizowane będą w PPPP w Międzyrzecu Podlaskim. Chętnych prosimy o zapisy telefoniczne w sekretariacie Poradni w Międzyrzecu Podlaskim. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia przebiegać będą z zachowaniem wszelkich niezbędnych warunków bezpieczeństwa epidemiologicznego oraz sanitarnych.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Telefon Zaufania 116 111 służy pomocą dzieciom i młodzieży. Od 2008 roku prowadzi go Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje). Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę
https://fdds.pl/
Masz problem? Czujesz smutek, złość, bezsilność? Skontaktuj się z nami.
ZADZWOŃ : 116 111
NUMER DARMOWY
LINIA CZYNNA 24H/7
PONIEDZIAŁEK-NIEDZIELA
08:00-08:00
PORADNIA ON-LINE
Z potrzeby zwiększenia dostępności do uzyskania specjalistycznej pomocy psychologicznej dla uczniów, wychowanków, rodziców i nauczycieli szkół i placówek oświatowych powstała poradnia on-line z zakresu ochrony zdrowia psychicznego.
Poradnia on-line „Zawsze jest jakieś wyjście” świadczy pomoc: psychologiczną, pedagogiczną, terapeutyczną ze specjalistami oraz instytucjami publicznymi, które taką pomoc zapewniają. Umożliwia współpracę wielospecjalistyczną na rzecz pomocy dziecku i rodzinie przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi informatycznych.
Ważną funkcją poradni on-line jest zakładanie profili instytucji publicznych świadczących pomoc, które przez rejestrację danej placówki i jej specjalistów w kalendarzu, będą mogły prowadzić indywidulne i grupowe formy wsparcia dostosowane do potrzeb odbiorców. Poza indywidualnym spotkaniem umożliwia specjalistom wspólną grupową konsultację dotyczącej podopiecznego.
Poradnia on-line „Zawsze jest jakieś wyjście” zawiera:
- Profile instytucji/specjalistów udzielających wsparcia i pomocy on-line co zapewni współpracę międzysektorową;
- System rezerwacji indywidulanych konsultacji/psychoterapii oraz grupowych form wsparcia, warsztatów;
- Moduł komunikacji poprzez on-line wideo/czat jednoosobowy i wideo/czat wieloosobowy ze specjalistami;
- Wyszukiwarkę placówek poprzez interaktywną mapę przedstawiającą w podziale na województwa bazę placówek udzielających wsparcia i pomocy w sytuacjach kryzysu psychicznego;
- Bazę wiedzy: artykuły, prezentacje, informacje, scenariusze zajęć etc.;
- Moduły przesyłania załączników i udostępniania treści.
Aby zarejestrować się na portalu poradni on-line „Zawsze jest jakieś wyjście” należy wejść na stronę https://zawszejestjakieswyjscie.pl.
INFORMACJA
Szanowni Państwo
z uwagi na COVID – 19 przygotowaliśmy ofertę
szkoleń, warsztatów online
www.szkolawabbit.pl
Aplikacja ProteGO Safe
Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. Szefowie MEN i GIS podkreślili, że narzędzie to pozwala ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspiera bezpieczny powrót dzieci do szkół.
Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie !!!
Informujemy, że w warunkach zagrożenia epidemicznego działania związane z diagnozą oraz terapią psychologiczną, pedagogiczną i logopedyczną na terenie naszej Poradni realizujemy na podstawie decyzji Rodziców dziecka – dlatego, dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, prosimy o zachowanie spokoju, o odpowiedzialność i przestrzeganie zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz opartych na tych zaleceniach zasadach korzystania z bezpośredniej pomocy świadczonej przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Białej Podlaskiej wraz z Filiami.
Zasady:
- Aby zapewnić dziecku bezpieczny i rzetelny proces diagnostyczny oraz nie narażać na zagrożenie pracowników placówki przyprowadź do Poradni dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych.
- Zaopatrz swoje dziecko, jeśli ukończyło 5 rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z Poradni.
- Nie przychodź do Poradni z dzieckiem, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
- Porozmawiaj z dzieckiem o tym, że podczas wizyty w Poradni będą zachowane zasady bezpieczeństwa.
- Przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust i nie podawać ręki na powitanie. Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania.
- Pamiętaj, że Ty także powinieneś stosować zasady bezpieczeństwa, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu. Na terenie Poradni rodzice/opiekunowie przebywają w maseczkach ochronnych.
Na terenie Poradni przestrzegaj następujących procedur:
- Wchodząc do budynku Poradni każdy rodzic i dziecko ma obowiązek dezynfekowania rąk.
- Wyznaczony pracownik Poradni dokonuje pomiaru temperatury rodzicowi oraz dziecku.
- Pracownik Poradni przed zaplanowaną wizytą przeprowadza z rodzicem rozmowę telefoniczną w celu wypełniania ankiety dot. COVID-19. Rodzic podpisuje ankietę podczas wejścia na teren Poradni.
- Na korytarzach należy zakrywać usta i nos za pomocą własnych maseczek lub przyłbic – wyjątek stanowią dzieci i młodzież, którym nie pozwala na to stan zdrowia oraz wynika to z silnego dyskomfortu u dziecka z niepełnosprawnością intelektualną lub całościowych zaburzeń rozwoju, w tym chorób genetycznych, autyzmu, zespołu Aspergera.
- Rodzice i dzieci, którzy wykazują objawy infekcyjne (bólowe, katar – w tym alergiczny, kaszel, podwyższoną temperaturę, wysypkę) nie zostaną wpuszczeni na teren Poradni i mogą w każdej chwili być zobowiązani do opuszczenia jej terenu.
- Zobowiązuje się rodziców do przestrzegania terminów i zachowania punktualności, zgodnie z umówioną godziną z danym terapeutą.
- Podczas pobytu dziecka na terenie Poradni może mu towarzyszyć tylko jeden rodzic (opiekun prawny).
Jednocześnie informujemy, że z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną pracujemy z zachowaniem najwyższych standardów sanitarnych. Korytarze oraz gabinety diagnostyczne są na bieżąco dezynfekowane.
DIAGNOZA I TERAPIA NEUROFLOW
Kiedy dziecko słyszy, a nie rozumie………
Specjaliści naszej poradni prowadzą diagnozę CAPD
Diagnoza i terapia Neuroflow to pierwszy w Polsce, interaktywny trening wyższych funkcji słuchowych dla dzieci z Zaburzeniami Przetwarzania Słuchowego CAPD, prowadzony on- line.
Jeżeli obserwujemy u dzieci problemy ze słyszeniem. Podstawowe badania często nie wykrywają żadnych zaburzeń, a mimo to dzieci mają trudności z koncentracją uwagi słuchowej i rozumieniem tego co się do nich mówi, szczególnie w hałasie.
Czy dzieci te nie uważają na lekcjach, nie chcą słuchać i rozumieć tego, co przekazują im nauczyciele? Czy też u części z nich występują rzeczywiste trudności ze słyszeniem i komunikowaniem się?
Pomóż swojemu dziecku
Jeżeli Twoje dziecko ma trudności:
- w skupieniu uwagi w nauce, pisaniu i czytaniu, w nauce języków obcych
- z rozumieniem mowy, gdy w otoczeniu jest szum, gwar lub hałas
- z rozumieniem dłuższych lub złożonych poleceń ustnych
- prosi często o powtórzenie pytania lub wypowiedzi
- często sprawia wrażenie nieobecnego
- chorowało na przewlekłe wysiękowe zapalenia ucha środkowego lub na ostre zapalenia ucha, miało przerośnięty migdałek gardłowy
Wówczas należy sprawdzić, czy przyczyną trudności dziecka nie są zaburzenia przetwarzania słuchowego APD. U wielu dzieci z dysleksją, trudnościami w uczeniu się, SLI lub ADHD to właśnie zaburzenia przetwarzania bodźców słuchowych są przyczyną ich trudności w uczeniu się na drodze słuchowej.
Wszystkich zainteresowanych rodziców/opiekunów, nauczycieli zapraszamy do kontaktu z specjalistami poradni
Informacja
Drodzy Rodzice/Opiekunowie przed przyjściem do poradni prosimy o wnikliwe zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa
obowiązującymi w naszej placówce oraz wypełnienie oświadczenia na przeprowadzenie badań.
Dokumenty są dostępne w zakładce: Do pobrania
Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – rekomendacje MEN
20.04.2020
W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych zajęcia adresowane do uczniów ze specjalnymi potrzebami, w tym tych objętych kształceniem specjalnym i pomocą psychologiczno-pedagogiczną, organizuje się również za pomocą metod i technik kształcenia na odległość. Przedstawiamy kilka rekomendacji dotyczących pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami, które mogą być przydatne zarówno nauczycielom, jak i rodzicom.
Więcej na stronie www.gov.pl/edukacja
Informacja
Drogie Dzieci.
Rodzice, Nauczyciele i Wszyscy Klienci Naszej Poradni zapraszamy do korzystania z
„Biblioteki Poradni”
Biblioteka zawiera ciekawe ćwiczenia, artykuły i prezentacje.
Każdego dnia udostępniane są „ćwiczenia dnia” polecane przez logopedów, psychologów i pedagogów, terapeutę SI.
Zachęcamy do korzystania.
Drodzy Rodzice.
Na stronie internetowej poradni: www.powiatowa-poradniabp.pl w zakładce – artykuły, wady wymowy – psycholog, pedagog, logopeda, terapeuta integracji sensorycznej-umieszczają materiały, rady do wykorzystania w pracy z dziećmi uczęszczającymi na zajęcia terapeutyczne w poradni oraz linki polecające strony internetowe, które warto odwiedzić.
Wśród wielu materiałów znajdziecie nowości-Zakładka: wady wymowy– tu masaż logopedyczny, zakładka: Aktualności- tu wsparcie rozwoju ruchowego dziecka-propozycje ćwiczeń ruchowych
Zachęcamy do skorzystania.
LOGOPEDA RADZI.
Utrwalenie prawidłowej wymowy bardzo często możemy ćwiczyć wykorzystując komputer i strony internetowe.
Poniżej przykładowe adresy stron:
- https://www.mimowa.pl/
- http://www.logofigle.pl/zasoby/gry-logopedyczne
- http://www.logopediapraktyczna.pl/
- http://logozabawy.pl/
- http://logopediaonline.pl/
- http://www.ortografka.pl/
- http://logoswiat.blog.onet.pl/
- http://czytamipisze.pl/
- http://ktotomowi.pl/gry
- https://www.facebook.com/smykoterapi
Nieodłącznym elementem pracy logopedy jest korzystanie z interaktywnych platform wspomagających komunikację alternatywną. Aby wspomóc pracę dziecka w domu, warto skorzystać z bezpłatnych platform interaktywnych:
LetMe Talk-darmowa aplikacja wspomagająca komunikację(AAC)
INFORMACJA
Zapraszamy do przeczytania ciekawego artykułu nt. doradztwa zawodowego autorstwa psycholog Teresy Pawłowskiej.
INFORMACJA
W ramach wsparcia placówek z powiatu bialskiego, Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białej Podlaskiej, nawiązała współpracę z Akademią Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej, Wydziałem Fizjoterapii, w zakresie udziału studentów w indywidualnych zajęciach z dziećmi na terenie Poradni. Studenci zapoznają się z technikami wsparcia dziecka z zaburzeniami rozwojowymi, poznają warsztat pracy terapeuty wczesnego wspomagania rozwoju.
INFORMACJA
W ramach wsparcia placówek z powiatu bialskiego, Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białej Podlaskiej, nawiązała współpracę z Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Zalutyniu, w zakresie prowadzenia zajęć grupowych z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Zajęcia prowadzi mgr Aneta Kuszneruk, logopeda, terapeuta SI,pracownik Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej wraz z mgr Beatą Tyszkiewicz-Gromisz, nauczycielem, fizjoterapeutą, terapeutą SI, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu.
Zajęcia pt: „Zabawa słowem, ruchem, muzyką” odbywają się cyklicznie raz w semestrze.
Zajęcia grupowe
„Od sylaby do wierszyka”
Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku 4/5 lat, u których obserwujemy opóźniony rozwój mowy, do udziału w zajęciach grupowych
Zajęcia oparte są o Metodę Dobrego Startu oraz Weronikę Sherborne
Prowadzące: mgr Iwona Kędzierska-logopeda
mgr Aneta Kuszneruk-logopeda, terapeuta SI
ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ DO KOŃCA WRZEŚNIA 2021 W SEKRETARIACIE PORADNI(pokój nr 17) LUB DROGĄ TELEFONICZNĄ
(83 343-31-23).
ilość miejsc ograniczona
ZAPRASZAMY WSZYSTKIE CHĘTNE DZIECI W WIEKU 6/7 LAT
DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH GRUPOWYCH PT.:
„SŁUCHAM, BAWIĘ SIĘ ROZWIJAM”-usprawnianie percepcji słuchowej,
REALIZOWANYCH NA TERENIE POWIATOWEJ PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ
W BIAŁEJ PODLASKIEJ.
ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ W SEKRETARIACIE PORADNI(pokój nr 17) LUB DROGĄ TELEFONICZNĄ
(83 343-31-23).
ilość miejsc ograniczona
Prowadzący zajęcia:
mgr Iwona Kędzierska-logopeda
mgr Aneta Kuszneruk-logopeda, terapeuta SI
Warsztaty masażu Shantala
Cykl 3 spotkań godzinnych dla przyszłych rodziców (w tym adopcyjnych) oraz rodziców niemowląt.
Jest to autorski program warsztatów, który przygotuje Cię do świadomego rodzicielstwa, zarówno pod względem teoretycznym jak i praktycznym . Uczestnicząc w zajęciach nie tylko nauczysz się masować swoje dziecko zgodnie z ideą tradycyjnego Masażu Shantala ale poznasz zasady wspierania rozwoju niemowlęcia oraz nauczysz się jak to robić. Zapewni to bezpieczny i prawidłowy rozwój Twojego dziecka i pozwoli uniknąć stresujących sytuacji zwykle towarzyszących na początku rodzicielskiej drogi. Swą wiedzę wzbogacisz o prawidłowe zasady pielęgnacji zgodne z nauką NDT-Bobath.
Warsztaty prowadzi:
mgra Aneta Kuszneruk -instruktor masażu Shantala, logopeda, terapeuta NDT-Bobath, terapeuta integracji sensorycznej
Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się telefoniczne (83 343-31-23) lub osobiście do sekretariatu Poradni w Białej Podlaskiej (pokój nr 17).
INFORMACJA
REGONY PORADNI:
Biała Podlaska 061578786
Międzyrzec Podlaski 06157878600039
Terespol 06157878600046
Wisznice 06157878600021
Drogi Rodzicu
Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Białej Podlaskiej pełni funkcję Wiodącego Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w ramach
Programu Rządowego „ZA ŻYCIEM”
W ramach programu będą realizowane dodatkowe zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i zajęcia specjalistyczne dla dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju w Powiecie Bialskim.
Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Białej Podlaskiej na mocy podpisanego porozumienia Powiatu Bialskiego z dnia 1 grudnia 2017 r. między Ministerstwem Edukacji Narodowej i Powiatem Bialskim została wyznaczona do realizacji zadań Rządowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”.
Celem działania programu jest zapewnienie dziecku niepełnosprawnemu i jego rodzinie dostępu do aktywnej pomocy ze strony państwa poprzez udzielenie interdyscyplinarnej specjalistycznej opieki.
Program skierowany jest dla dzieci objętych zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju dziecka od urodzenia do podjęcia nauki w szkole, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do 3 roku życia.
Rodzicu
- jeżeli Twoje dziecko uczęszcza na zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju, skorzystaj z możliwości dodatkowych bezpłatnych zajęć ze specjalistami
- jeżeli Twoje dziecko realizuje już zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju w innej placówce, może równolegle korzystać z terapii i wsparcia w Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Białej Podlaskiej
- Oferujemy w zależności od potrzeb dziecka
do 5 godzin tygodniowo
ze specjalistami (psycholog, logopeda, terapeuta SI) oraz usługi fizjoterapeuty
- projekt realizowany jest od 01.01.2018 do 31.12.2021 roku